63YXA22M5X11
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 63YXA22M5X11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 63YXA22M5X11
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:YXA
Ripple Current @ Low Frequency:80mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:120mA @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF