637V5003C2T
CTS Electronic Components
637V5003C2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 637V5003C2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 637V5003C2T
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):66mA