637P50B3C2T
CTS Electronic Components
637P50B3C2T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 637P50B3C2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 637P50B3C2T
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 50.0025MHZ LVPECL SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Detailed Description:XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):88mA