636M3C026M00000
CTS Electronic Components
636M3C026M00000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 636M3C026M00000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 636M3C026M00000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 26.000MHZ HCMOS TTL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:636
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS, TTL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:26MHz
Detailed Description:26MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):8mA