636L3C024M57600
CTS Electronic Components
636L3C024M57600
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 636L3C024M57600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 636L3C024M57600
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:636
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS, TTL
Other Names:CTX1007CT
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:24.576MHz
Detailed Description:24.576MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16mA