633E15365C3T
CTS Electronic Components
633E15365C3T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 633E15365C3T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 633E15365C3T
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 153.6000MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:633
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:153.6MHz
Detailed Description:153.6MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):88mA