62-ARL-045-3-11
API Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 62-ARL-045-3-11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 62-ARL-045-3-11
Manufacturer API Technologies Corp.
Description LINE FILTER 250VAC 4.5A CHASS
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Termination Style:Quick Connect
Series:62-AL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Inductance:1mH
Frequency - Operating:50/60Hz
Filter Type:Single Phase
Current:4.5A