601D707G015FE1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 601D707G015FE1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 601D707G015FE1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 700UF 15V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:15V
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.625" Dia x 1.125" L (15.88mm x 28.58mm)
Series:601D
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:700µF 15V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:700µF