600S9R1JT250XT
American Technical Ceramics
600S9R1JT250XT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600S9R1JT250XT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600S9R1JT250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Description CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.89mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)