600S680JT250XT
KYOCERA AVX
600S680JT250XT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600S680JT250XT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600S680JT250XT
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Cap Cer 68PF 250V C0G/NP0 0603
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 35226 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.89mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:ATC 600S
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:1284-1377-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Detailed Description:68pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:68pF