600L8R2BT200T
American Technical Ceramics
600L8R2BT200T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600L8R2BT200T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600L8R2BT200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Description CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0402
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 30475 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Series:ATC 600L
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1284-1136-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Detailed Description:8.2pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:8.2pF