600L3R6BT200T
American Technical Ceramics
600L3R6BT200T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600L3R6BT200T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 600L3R6BT200T
Manufacturer American Technical Ceramics
Description CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)