5KP8.5E3/TR13
Buy 5KP8.5E3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5KP8.5E3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 8.5V 15.9V P600
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.9V
Voltage - Breakdown (Min):9.44V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):314A