5KP26E3/TR13
Buy 5KP26E3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5KP26E3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 26V 46.6V P600
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46.6V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):107A