593D157X0004B2TE3
Vishay Precision Group
593D157X0004B2TE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 593D157X0004B2TE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 593D157X0004B2TE3
Manufacturer Vishay
Description Surface Mount Tantalum Capacitor, 150 uF, 4 V, ± 20%, -55 C, 125 C, 1411 [3528-21 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40778 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:TANTAMOUNT®, 593D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1411 (3528 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.083" (2.11mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhm
Detailed Description:150µF Molded Tantalum Capacitors 4V 1411 (3528 Metric) 500 mOhm
Capacitance:150µF