592D157X0010C2T15H
Sprague
592D157X0010C2T15H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 592D157X0010C2T15H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 592D157X0010C2T15H
Manufacturer Sprague
Description Cap Tant Solid 150uF 10V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 1.5mm) SMD 0.17 Ohm 125C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18242 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, 592D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2812 (7132 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):170 mOhm
Detailed Description:150µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V 2812 (7132 Metric) 170 mOhm
Capacitance:150µF