590CB44M0000DGR
Buy 590CB44M0000DGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 590CB44M0000DGR
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:Si590
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:44MHz
Detailed Description:44MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):90mA
Current - Supply (Disable) (Max):75mA