58-CBSA-0.5X2.0X0.5
Leader Tech Inc.
58-CBSA-0.5X2.0X0.5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 58-CBSA-0.5X2.0X0.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 58-CBSA-0.5X2.0X0.5
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 58 SERIES CBS SHIELD ASSEMBLY -
(In US Dollars)
26 pcs
Data sheet
Width - Overall:0.500" (12.70mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:50-CBS
Packaging:Bulk
Other Names:58-CBSA-0.5X2.0X0.4
58-CBSA-0.5X2.0X0.4-ND
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Length - Overall:2.000" (50.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Overall:0.500" (12.70mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 0.500" (12.70mm) X 2.000" (50.80mm) Vent Holes in Pattern Through Hole