564RZ5UAM202EP203M
Angstrohm / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 564RZ5UAM202EP203M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 564RZ5UAM202EP203M
Manufacturer Angstrohm / Vishay
Description CAP CER 0.02UF 2KV Z5U RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Z5U
Size / Dimension:-
Series:Cera-Mite 564R
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:0.02µF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Capacitance:0.02µF