564RC0GBA302EJ470K
Angstrohm / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 564RC0GBA302EJ470K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 564RC0GBA302EJ470K
Manufacturer Angstrohm / Vishay
Description CAP CER 47PF 3KV NP0 RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:-
Series:Cera-Mite 564R
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor
Failure Rate:-
Detailed Description:47pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial, Disc
Capacitance:47pF