55PC6290-20-MST5-9CS3296
Buy 55PC6290-20-MST5-9CS3296 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC6290-20-MST5-9CS3296
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55PC CABLE
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage:600V
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Ratings:-
Other Names:CP9674-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0085" (0.216mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.173" (4.39mm)
Features:-
Detailed Description:5 Conductor Multi-Conductor Cable White 20 AWG Braid