55PC6155-22-MSL5-9CS2996
Buy 55PC6155-22-MSL5-9CS2996 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC6155-22-MSL5-9CS2996
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Nickel Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:343898-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.140" (3.56mm)
Detailed Description:5 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid