55PC6125-20-MST3-9CS3296
Buy 55PC6125-20-MST3-9CS3296 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC6125-20-MST3-9CS3296
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55PC CABLE
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:CP9668-000
CP9668-000-ND
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:3
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Length:-
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0075" (0.191mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.139" (3.53mm)
Detailed Description:3 Conductor Multi-Conductor Cable White 20 AWG Braid