55PC2242-22-MST4-9CS2573
Buy 55PC2242-22-MST4-9CS2573 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC2242-22-MST4-9CS2573
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:495815-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.142" (3.61mm)
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid