55PC2131-22-MST3-9CS2666
Buy 55PC2131-22-MST3-9CS2666 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC2131-22-MST3-9CS2666
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:906735-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:3
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.113" (2.87mm)
Detailed Description:3 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid