55PC1152-12-MST5-9CS3296
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 55PC1152-12-MST5-9CS3296 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC1152-12-MST5-9CS3296
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55PC CABLE
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:CX1769-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:5
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0100" (0.254mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.324" (8.23mm)
Detailed Description:5 Conductor Multi-Conductor Cable White 12 AWG Braid