55PC1122-18-6/9-9
Buy 55PC1122-18-6/9-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC1122-18-6/9-9
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55PC CABLE
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Silver Coated
Shield Coverage:85%
Series:-
Other Names:242067-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.149" (3.78mm)
Detailed Description:2 Conductor Multi-Conductor Cable White 18 AWG Braid