55PC0211-10-9CS3071
Buy 55PC0211-10-9CS3071 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55PC0211-10-9CS3071
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL WALL STRND 10AWG
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:10 AWG
Voltage:600V
Series:-
Ratings:-
Other Names:CB7826-000
Operating Temperature:150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.129" (3.28mm)
Features:-
Detailed Description:10 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/26 White 600V