55AC6868-24-9/96-9CS2275
Buy 55AC6868-24-9/96-9CS2275 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55AC6868-24-9/96-9CS2275
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55A CABLE/DUAL 10/ SM
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Shield Type:Double Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:90%
Series:-
Other Names:D10432-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0100" (0.254mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.140" (3.56mm)
Detailed Description:2 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Double Braid