55A6866-24-9/96CS2621
Buy 55A6866-24-9/96CS2621 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55A6866-24-9/96CS2621
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55A CABLE/SINGLE WALL
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Shield Type:-
Shield Material:-
Shield Coverage:-
Series:-
Other Names:CZ0325-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:2 (1 Pair Twisted)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:-
Jacket (Insulation) Thickness:-
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.074" (1.88mm)
Detailed Description:2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 24 AWG