55A1131-24-MST3-9CS2275
Buy 55A1131-24-MST3-9CS2275 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55A1131-24-MST3-9CS2275
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Usage:-
Shield Type:Braid
Shield Material:Copper, Tinned
Shield Coverage:85%
Series:-
Ratings:-
Other Names:466345-000
466345-000-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Conductors:3
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:White
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.113" (2.87mm)
Features:-
Detailed Description:3 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Braid