55A0824-26-MBD2CS2275
Buy 55A0824-26-MBD2CS2275 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55A0824-26-MBD2CS2275
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55A CABLE/DUAL 10/ SM
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:26 AWG
Voltage:600V
Shield Type:-
Shield Material:-
Shield Coverage:-
Series:-
Other Names:774559-000
Operating Temperature:200°C
Number of Conductors:2 (1 Pair Twisted)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:-
Jacket (Insulation) Thickness:-
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.080" (2.03mm)
Detailed Description:2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 26 AWG