55A0131-24-93/93/93CS2813
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 55A0131-24-93/93/93CS2813 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 55A0131-24-93/93/93CS2813
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description 55A0131-24-93/93/93CS2813
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:24 AWG
Voltage:600V
Usage:-
Shield Type:-
Shield Material:-
Shield Coverage:-
Series:-
Ratings:-
Other Names:691601-000
Operating Temperature:150°C
Number of Conductors:3 (1 Triad Twisted)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Orange, White
Jacket (Insulation) Thickness:-
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.080" (2.03mm)
Features:-
Detailed Description:3 (1 Triad Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable Orange, White 24 AWG