558-10-600M35-001104
Preci-Dip
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 558-10-600M35-001104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 558-10-600M35-001104
Manufacturer Preci-Dip
Description BGA SURFACE MOUNT 1.27MM
(In US Dollars)
11 pcs
Data sheet
Type:BGA
Termination Post Length:0.086" (2.20mm)
Termination:Solder
Series:558
Pitch - Post:0.050" (1.27mm)
Pitch - Mating:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions or Pins (Grid):600 (35 x 35)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Housing Material:FR4 Epoxy Glass
Features:Closed Frame
Current Rating:1A
Contact Resistance:10 mOhm