Dialight
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5571605203 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5571605203
Manufacturer Dialight
Description LED PNL MT 11/16" 24V WT GREEN
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:24V
Viewing Angle:-
Type:LED
Termination Style:Wire Leads - 0.50" (12.70mm)
Series:557
Ratings:DC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.69" (17.53mm)
Other Names:350-1455
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:-
Lens Transparency:-
Lens Style/Size:Round with Flat Top, 17.80mm
Lens Color:-
Lamp Color:Green
Ingress Protection:Water Resistant
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator Green 24V 16mA Round with Flat Top, 17.80mm Wire Leads - 0.50" (12.70mm)
Current:16mA