Schurter
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5500.2076 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5500.2076
Manufacturer Schurter
Description LINE FILTER 125/250VAC 20A CHASS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:125V, 250V
Termination Style:Quick Connect
Series:FMLB-09
Other Names:486-4400
5500.2076-ND
FMLB-0609-2040
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Inductance:500µH
Frequency - Operating:50/60Hz
Filter Type:Single Phase
Current:20A