54794002X5V102P
API Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 54794002X5V102P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 54794002X5V102P
Manufacturer API Technologies Corp.
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
450 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:0%, +100%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.186" L (4.83mm x 4.72mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Discoidal - 1 Notched lead
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insertion Loss:15dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 500V 25A 10 mOhm Axial, Discoidal - 1 Notched lead
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Current:25A
Capacitance:1000pF