54121-807041050LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 54121-807041050LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 54121-807041050LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description CONN STACKER 4POS 0.100" T/H
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Series:BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Row Spacing:-
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:1
Number of Positions:4
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.050mm)
Length - Stack Height:0.413" (10.500mm)
Length - Post (Mating):0.292" (7.417mm)
Length - Overall Pin:0.825" (20.955mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold, GXT™ Through Hole