5400BL15B100E
Johanson Technology
5400BL15B100E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5400BL15B100E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 5400BL15B100E
Manufacturer Johanson
Description JOHANSON TECHNOLOGY 5400BL15B100E Baluns Transformer, SMD, 4.9 GHz, 5.9 GHz, 50ohm, 100ohm, 1.0 dB, 0805
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 45090 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Series:5400
Return Loss (Min):9.5dB
Phase Difference:180° ±10°
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:5400BL15B100
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Insertion Loss (Max):1.0dB
Impedance - Unbalanced/Balanced:50 / 100 Ohm
Frequency Range:4.9GHz ~ 5.9GHz
Detailed Description:RF Balun 4.9GHz ~ 5.9GHz 50 / 100 Ohm 0805 (2012 Metric)