531RB437M500DG
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 531RB437M500DG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 531RB437M500DG
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description SINGLE FREQUENCY XO, OE PIN 1
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:Si531
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:437.5MHz
Detailed Description:437.5MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):121mA
Current - Supply (Disable) (Max):75mA