520R20CA16M3690
CTS Electronic Components
520R20CA16M3690
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 520R20CA16M3690 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 520R20CA16M3690
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3V
Type:VCTCXO
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output:Clipped Sine Wave
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability:±2ppm
Frequency:16.369MHz
Detailed Description:16.369MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA