520R15IT13M0000
CTS Electronic Components
520R15IT13M0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 520R15IT13M0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 520R15IT13M0000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:520
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:Clipped Sine Wave
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability:±1.5ppm
Frequency:13MHz
Detailed Description:13MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA