520M25IA13M0000
CTS Electronic Components
520M25IA13M0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 520M25IA13M0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 520M25IA13M0000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:VCTCXO
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output:Clipped Sine Wave
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability:±2.5ppm
Frequency:13MHz
Detailed Description:13MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA