520M15CT20M0000
CTS Electronic Components
520M15CT20M0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 520M15CT20M0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 520M15CT20M0000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output:Clipped Sine Wave
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:-
Frequency Stability:±1.5ppm
Frequency:20MHz
Detailed Description:20MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2mA