Buy 516-056-000-252 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 516-056-000-252
Series:516
Pitch:0.150" (3.81mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:9
Number of Positions:56
Features:Backshell, Jackscrew Socket, Mating Guide
Detailed Description:56 Position Housing for Non-Gendered Contacts Connector Green Varies by Contact Rack and Panel