514D476M200ET2D
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 514D476M200ET2D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 514D476M200ET2D
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 47UF 200V RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Series:514D
Ratings:-
Polarization:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)
Height - Seated (Max):1.358" (34.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:47µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Capacitance:47µF