511JBB156M250BAG
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 511JBB156M250BAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 511JBB156M250BAG
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description SINGLE FREQUENCY XO, OE PIN 1
Lead Free Status / RoHS Status
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:Si511
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:156.25MHz
Detailed Description:156.25MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):23mA
Current - Supply (Disable) (Max):18mA