50THV22M6.3X8
Rubycon
50THV22M6.3X8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50THV22M6.3X8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 50THV22M6.3X8
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 900 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
900 pcs1800 pcs2700 pcs4500 pcs
9000 pcs22500 pcs45000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:THV
Ripple Current @ Low Frequency:67.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:150mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:1189-2057-2
50THV22M6.3X8-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):900 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance:22µF