50MS70.22MEFC4X7
Rubycon
50MS70.22MEFC4X7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50MS70.22MEFC4X7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 50MS70.22MEFC4X7
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Series:MS7
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:0.22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:0.22µF