501R18W222KV4E
Johanson Dielectrics, Inc.
501R18W222KV4E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 501R18W222KV4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 501R18W222KV4E
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Description CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:709-1283-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:2200pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:2200pF